Prodej baget na kolejích je pozastaven. Málo se prodávají

Pátek 19. duben 2024, 12:44 – Text: gsd

Od pondělí 22. dubna bude pozastaven prodej baget a sendvičů na recepcích kolejí Generála Svobody, Šmeralova a v Neředíně. Toto rozhodnutí bylo učiněno dodavatelem na základě dlouhodobě nízkého zájmu o tyto produkty, což vedlo k nerentabilnímu provozování.

„Nastalé situace je nám velmi líto, ale ani navzdory intenzivnímu vyjednávání a příslibu dorovnání případných ztrát v aktuálním období z prostředků SKM, kterým se nám podařilo před časem odvrátit dodavatelem avizované ukončení prodeje, se nám nepodařilo stávající firmu udržet,“ vysvětlil ředitel Správy kolejí a menz UP (SKM) Libor Kolář s tím, že dodavatel, který s SKM spolupracoval řadu let, nyní definitivně posoudil zásobování na kolejích UP jako nerentabilní. Jako jeden z možných důvodů dodavatel uvádí nárůst zájmu studentů o dovážkové služby.

„Opravdu nám záleží na tom, aby služby na našich kolejích odpovídaly potřebám a přáním studentů, a proto intenzivně pracujeme na náhradním řešení,“ doplnil Kolář a upřesnil, že nyní probíhají jednání s novými dodavateli a do úvahy přichází i možnost zavedení samoobslužných „bagetomatů“. Cílem je, aby byl obdobný sortiment dostupný nejpozději s nástupem nového akademického roku.

„Jsme si vědomi toho, že tato změna může některé z vás zklamat, a o to více si vážíme vaší trpělivosti a pochopení, zatímco hledáme nejlepší řešení pro všechny. Děkujeme za vaši podporu a těšíme se, že vám brzy nabídneme vylepšenou službu,“ dodal ředitel.